Taze Annelerin Duymaktan Nefret Ettiği 21 Cümle

yusra

New member
Taze Annelerin Duymaktan Nefret Ettiği 21 Cümle

1- Kaç aylık? (İki yaşındaki bebeğiniz için)
2- Az emzirmişsin. Emmedi mi daha fazla? (Emecekti de, ben sokakta gezip tozmak açısından zor oluyor diye…)
3- Ver, ben tutayım da ağlamasın. (Hakikaten onda ağlamıyorsa bebeğinize bile kin duyabilirsiniz o an)
4- Annelik kutsal bir şey tabii (Tam da siz kakalı bezi değiştirirken, o da burnunu tutarak söylerse hele, tadından yenmez olur)
5- Ne olacak canım, o uyuyunca uyusana sen de (Katil olabilirsiniz bu laf için. Asıl kutsal olan, o an onu öldürmemiş olmanızdır sahiden de)
6- Benimki hiç ağlamazdı. Neyi yanlış yapıyorsun ki acaba? (İğne batırıyorum)
7- Çok dağılmışsın, yazık sana. Biraz da kendine bakman lazım, sonuçta bir de kocan var (Saç baş dalınır bu lafa aslında ama sadece yutkunursun o an)
8- Şuncacık çocuğun ne zahmeti olur ki ayol? Ver mamasını, temizle altını, yatsın uyusun. Çok abartıyorsunuz bence (Tamagochi bile büyütmemiş bir insansın bence)
9- Sen doğur, ben bakarım (Ney?)
10- Bu da bir şey mi? Asıl dertleri büyüyünce başlayacak, görürsün (Acı çektirme. Hemen, şimdi boğ beni)
11- İki kişi bir çocuğa bakamıyorsunuz. Bizim zamanımızda salardık sokağa, düşe kalka büyürlerdi. (Sizin zamanınızda elektrik bile icat edilmemişti)
12- A kızım, getir şunu bir kundaklayalım (Seni mumyalasak?)
13- Hii! Üşür bu çocuk, bi kat daha giydirseydin ya! (Sana ne!)
14- Ay pişmiş çocuk, ne bu böyle kat kat giydirmişsin? (Sana ne! Sana ne!)
15- Her ağladığında alma kucağına, şımartırsın (Sana ne! Sana ne! Sana neeeeeeee!)
16- Hemen bir çocuk daha yapın. Ne güzel, ikisi bir arada büyür (Kahve mi yapıyoruz çocuk mu? İkiz yapalım istersen, üçü bir arada olsun)
17- Neden iki isim koydunuz ki? Zorluk oluyor sonra çocuğa (Aslında beş ismi var ama şok olmayın diye teker teker söylüyoruz)
18- Bırak bağırsın, ciğerleri açılır (Sana karşı bir açılım düşünüyorum şu an)
19- Getir getir iyice bir öpeyim şunu (Sen aşılarının tam olduğuna dair tam teşekküllü bir hastaneden rapor getirmeden asla!)
20- Aaa, aynı ben (Sen yengemsin, biliyosun değil mi?)
21- Yok yok gram sana çekmemiş, aynı babası (DNA testinde annesi ben çıktım ama?)