Sömestr Tatilinde Çocuklar İçin Sanat

List Mist

Member
Sömestr Tatilinde Çocuklar İçin Sanat

Ara yıl tatili geliyor, ne yapsam da çocuğum hem eğlense hem de bir şeyler öğrense diyenlerden misiniz? Her yıl sömestr tatilinde olduğu gibi bu yıl da tatil süresince çocuklar için pek çok farklı etkinlik düzenleniyor. Biz de bu etkinliklerden içinde sanat geçenleri sizin için seçtik.
MixerArts, sömestr tatili süresince” Ben Bir Sanat Eseriyim”, “Benim Hikayem Benim Kitabım”, “Kendi Bez Çantamı Tasarlıyorum”, “Hareketli Kareler: Stop Motion” , “Renklerin ve Şekillerin Şarkısı” adlı beş farklı eğitim programı düzenliyor. Performans sanatı, hikaye yazma, tasarım, doğaçlama müzik üretimi gibi farklı alanlara odaklanan eğitimlerle ilgili detaylı bilgi için: 0 212 243 54 43 [email protected]

İstanbul Modern, 7-12 yaş grubundaki çocuklar için, 27 Ocak – 7 Şubat 2014 tarihleri arasında sanatla dolu, eğlenceli bir program hazırlamış. Hafta içi her gün 09.00-12.00 saatleri arasında düzenlenen üç saatlik sabah atölyelerinde, pazartesi günleri “Kuş Evi”, salı günleri “Büyülü Gezegenler”, çarşamba günleri “Mavi Heykeller”, perşembe günleri “Gizemli Nesneler” ve cuma günleri “Takı Tasarımı” başlıklı programlar düzenleniyor. Çocuklar bu atölye çalışmalarında kuşlar için ev hazırlıyor, evrenin derinliklerindeki cisimlerden ve sanat yapıtlarından yola çıkarak yerleştirmeler yapıyor, heykel çalışmaları gerçekleştiriyor ve takı üretiyor.

Hafta içi her gün 13.30-15.00 saatleri arasında düzenlenen bir buçuk saatlik öğleden sonra atölyelerinde ise pazartesi günleri “Kostüm Tasarımı”, salı günleri “Renkli Motifler”, çarşamba günleri “Hazır Nesneler”, perşembe günleri “Geleceğin Tasarımları”, cuma günleri “Köpük Kent” başlıklı programlar düzenleniyor. Çocuklar bu atölye çalışmalarında kostümler hazırlıyor, motifler üretiyor, yaratıcı tasarımlar hayal ediyor ve kent maketleri hazırlıyor.
İletişim: 0 212 334 73 41 [email protected]
Ataşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4. kez düzenlenen ‘Çocuk Tiyatroları Festivali’ 25 Ocak’ta başlıyor. “Yaşasın Tatil Yaşasın Tiyatro’ sloganıyla, her yaştan çocuğu birbirinden güzel tiyatro oyunlarıyla buluşturacak festival, 8 Şubat tarihine kadar devam edecek. Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde düzenlenecek festivalde; oyunlar günde 2 seans olmak üzere saat 12:00 ve 15:00’da izlenebilecek. Ücretsiz olan festival biletleri, Ataşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi ve Ataşehir Novada AVM’de bulunan Ataşehir Belediyesi Bilet Noktası’ndan temin edilebilir.

Tiyatro Bereze, 19 Ocak’tan itibaren 8 hafta boyunca her pazar, 13.00-15.00 saatleri arasında “Çocuklar İçin Yaratıcı Yazarlık Atölyesi” düzenliyor. Atölye boyunca, 9-12 yaş grubundaki çocuklar, çeşitli yönelimler verilerek ve birbirlerinden fikirler alarak, kendi hayal güçlerinden beslenen yaratıcı yazarlık çalışmaları yapacaklar. İletişim: 0 536 961 01 01 [email protected]

Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde 24 Ocak – 9 Şubat tarihleri arasında “7. Mini Kitap Şenliği” kapsamında düzenlenecek özel sanat, mutfak ve eğlence içerikli atölyeler çocuklara eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşatacak. Çocukların yaratıcılıklarıyla kendilerini ifade edebilecekleri “Sanat Atölyeleri” sömestr tatili boyunca pazartesi, salı, perşembe ve cuma günleri küçük misafirlerini ağırlayacak.

Oyuncak Müzesi’nde düzenlenecek, “Masallarla Origami Atölyesi” nde çocuklar, kağıt katlama sanatıyla kendi masallarını yaratabilecek. 4-9 yaş grubu için düzenlenen atölyeye minikler, aileleriyle beraber katılabilecekler. Bilgi için: 0 216 359 45 50

İşte çocuklarınız için önerilerimiz. Umarız birinden biri çocuğunuz ve sizin ilgisini çeker. Tabii, en güzeli bunlar üzerinde birlikte düşünmeniz, paylaşmanız, konuşmanız yani fırsattan istifade onunla daha çok zaman geçirebilmeniz.
İyi tatiller dileriz.