Melekler, Anaheim Belediye Binası’nda ipleri nasıl çekmeye çalıştı?

Melekleri temsil eden bir danışmanın talimatları açıktı ve Anaheim Belediye Binası’ndaki en etkili liderlerden bazılarına gitti.

Belediye başkanı ve iki meclis üyesinin Angel Stadyumu’nun şehirden Major League Beyzbol Ligi takımının sahibi tarafından kontrol edilen bir şirkete tartışmalı satışını nasıl ilerleteceğini prova etmek için sahte bir Şehir Meclisi toplantısının gündemini belirlediler.

Belediye başkanı, e-postayla gönderilen talimatlara göre sahte konsey toplantısında kendisi oynayacak ve “anlaşmanın güçlü bir savunucusu” olacaktı. Belediye başkanı adayının odak noktası “Melekler hayır kurumu” ve “Anaheim Tarihi” idi. İkinci bir Şehir Meclisi üyesinin “Ekonomik Kalkınma ve İşler” lafını atması ve anlaşmayı sorgulayan bir meclis üyesine saldırması bekleniyordu.

Eylül 2020’de gönderilen e-postada, “Katılımcılardan rollerini incelemeleri ve hazırlıklı gelmeleri istenecek … oyunlarının zirvesinde olmaları istenecek” deniyordu. “[Angels] performansı artırmak için ‘zinger’lar, yanıtlar ve diğer noktaların geliştirilmesine yardımcı olacak bir ekip hazır.”

E-postayla gönderilen talimatlar Çarşamba günü, eski Anaheim Belediye Başkanı Harry Sidhu’nun Santa Ana’daki ABD Bölge Mahkemesinde şu anda iptal edilen stadyum anlaşmasından kaynaklanan suçları kabul etme anlaşmasının bir parçası olarak ortaya çıktı. Melekler yanlış yapmakla suçlanmadı.

Sidhu, e-postayla gönderilen talimatları silerek ve stadyum satışını zorlaması karşılığında Meleklerden hiçbir şey beklemediğini söylediğinde FBI’a yalan söyleyerek federal soruşturmayı engellediğini itiraf etti. Savunma anlaşmasına göre, gizli kayıtlar onu ekipten 1 milyon dolarlık bir kampanya katkısı almayı umduğunu söylerken yakaladı.

FBI’ın kamuya açık yolsuzluk soruşturması geçen yıl kamuoyuna açıklandığından beri, kendi kendini “Dünyadaki En Mutlu Yer” olarak tanımlayan Disneyland’ın evi olan Anaheim, seçilmemiş küçük bir güç simsarı grubunun Anaheim Belediye Binası’nı nasıl yönettiğine dair anlatılanlarla sarsıldı. Bir üye, dinlenen bir sohbette grubu “cabal” olarak tanımladı. Sidhu’nun halka açık konuşmalarını yazdılar. Şehir yetkilileriyle alışılmadık derecede yakın dostlukları vardı. Lüks bir otelde ihtiyatlı bir inziva yeri düzenlediler.

Ancak yön yüklü e-postadaki ayrıntılı ayrıntı, seçilmiş yetkililerle yaklaşan bir Belediye Meclisi toplantısının ayrıntılarını düzenlemeyi ve prova etmeyi planlama noktasına kadar, parasal çıkarların şehrin nasıl yönetildiğini nasıl etkilediğinin şimdiye kadarki en sarsıcı örneğini sunuyor.

Fullerton Koleji’nde siyaset bilimi profesörü olan Jodi Balma, sahte konsey toplantı planının Belediye Binasında yaygın bir yolsuzluğu temsil ettiğini ve bazı konsey üyelerinin toplum içinde bir araya geldiklerinde yalnızca “gösteri” yaptıklarını gösterdiğini söyledi.

“Onlar için her şey rol yapıyor çünkü kararların alındığı gerçek güç merkezleri kapalı kapılar ardındaydı” dedi ve o dönemden aynı şehir yetkililerinden bazıları kaldığı için şehrin anlamlı reformlar yapıp yapamayacağını sorguladığını da sözlerine ekledi.

E-postanın gönderildiği sırada konseyde görev yapan ve stadyum anlaşmasını sert bir şekilde eleştiren Jose Moreno, konsey toplantılarının genellikle önceden yazılmış veya düzenlenmiş gibi ürkütücü bir duyguya sahip olduğunu söyledi. Planlanan sahte toplantıya katılan herhangi bir şehir yetkilisini istifaya veya idari izne çıkarılmaya çağırdı – savunma anlaşması bunun gerçekten gerçekleşip gerçekleşmediğini netleştirmiyor -.

“Demokrasiyi baltalamak için hazırlandılar ve komplo kurdular” dedi, “Bir noktada evi temizlemek zorundasın.”

Moreno, e-postadaki ayrıntı düzeyinin “kibir ve yüzsüz kontrolü yansıttığını” ekledi. [the Angels] Anaheim’da seçilmiş yetkililer üzerinde yapıldı.

Belediye meclisi geçen yıl 320 milyon dolarlık stadyum satışını iptal etmek için oy kullandı – Sidhu, şehrin Melekler ile baş müzakerecisiydi – FBI soruşturması kamuoyunun görüşüne açıldıktan ve Sidhu istifa ettikten sonra. Satışın sona ermesinden kısa bir süre sonra şehre gönderilen bir mektupta, Angels’ın bir avukatı anlaşmayı “dürüst bir kol uzunluğu müzakeresinin sonucu” olarak nitelendirdi.

Bir Angels sözcüsü bu hikaye için yorum yapmaktan kaçındı. Çarşamba günü yapılan bir açıklamaya atıfta bulunarak, geçen ay kamuoyuna duyurulan savunma anlaşması ve şehir tarafından yaptırılan bir soruşturmanın “Melekler Örgütü’nün herhangi bir yanlış yaptığına dair hiçbir kanıt göstermediğini” belirtti. Şehir tarafından yaptırılan soruşturmanın nihai raporu, iki güçlü Anaheim kurumu olan Angels ve Disney’in “açıkça işbirliği yapmayı reddettiğini” söyledi.

Geçen yıl bir reformcu olarak seçimleri kazanan eski bir federal savcı olan Belediye Başkanı Ashleigh Aitken, savunma anlaşmasında okuduklarının “rahatsız edici” olduğunu söyledi ve eyalet şeffaflık yasalarının “stadyumun sahte satışını zorlamak için” ihlal edilip edilmediğini bilmek istemesine neden oldu. ”

“Üst düzey şehir yetkilileri, eski belediye başkanı ve Meleklerin en büyük şehir varlığımızın satışına yol açacak bir köpek ve midilli gösterisi yapma planlarından ne kadar haberdardı?” diye sordu.

Aitken, sahte Belediye Meclisi toplantısını “kolaylaştıran veya katılan” herhangi bir belediye personeli veya meclis üyesinin istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Savunma anlaşması, sahte konsey toplantılarıyla ilgili planları gönderen Angels danışmanının adını vermiyor, ancak anlaşmadaki ayrıntılar ve geçen yıl dosyalanan bir FBI beyanı, önde gelen yerel lobici Jeff Flint ile eşleşiyor.

Anaheim lobicilik kayıtlarında, Flint’in Angels bağlantılı şirket adına 21 Eylül 2022’deki çalışması için bir giriş var – bu tarih, sahte belediye meclisi toplantısının yapılması planlanan tarih. Kayıt, Flint’in Sidhu ve Şehir Müdürü James Vanderpool ile “Belediye Meclisi Toplantısı için belgelerin hazırlanma durumunu görüşmek üzere” bir telefon görüşmesi yaptığını söyledi.

Sidhu’nun savunma anlaşmasına göre, Flint sekizden fazla kişiye “Melekler Anlaşma Tartışması/Konsey Hazırlığı – 1. TUR” başlıklı bir e-posta gönderdi. Ekteki yönergeler, anlaşmanın onaylanacağı gerçek konsey toplantısına hazırlık olarak üç ayrı oturum çağrısında bulundu.

İlk oturum, “tuzakları ve savunmasız alanları belirlemek için” bir sahte konsey toplantısını içerecektir. Bunu bir bilgi alma ve “güçlü, savunmasız ve iyileştirilmesi gereken alanlar için notlar” alma takip edecek.

Gerçek konsey toplantısının olduğu gün, grup “gerektiğinde önemli anlara odaklanarak, zaman elverdiğince hızlı bir şekilde gözden geçirmek” için tekrar toplanırdı.

Belge, meclisin stadyum satışını ana eleştirmeni olan Moreno’ya, sahte toplantıya davet edilen meclis üyelerinden birinin beklentilerini ortaya koyarken atıfta bulundu: “Moreno’ya Güvenlik Açıklarına Saldırın.”

Flint’in talimatları, daha sonra yanlış bir şekilde FBI ajanlarına kişisel e-posta adresini şehir işlerini yürütmek için kullanmadığını söyleyen Sidhu’nun kişisel e-posta adreslerine gitti; o sırada belediye başkanı adayı Stephen Faessel; ve Moreno’ya saldırması beklenen konseyin kimliği belirsiz ikinci bir üyesi.

Eski Meclis Üyesi Trevor O’Neil bu hafta Haberler’a yaptığı açıklamada kendisini anonim meclis üyesi olarak tanıttı. Açıklamada, “savunma anlaşmasında atıfta bulunulan e-posta, sahte bir konsey toplantısı teklif etmesine rağmen, bunu yapmadık ve bunun yerine, sadece maddeler ve politika hakkında bir tartışma yaptık” dedi. O’Neil, tartışmanın eyaletin halka açık toplantılar yasası olan Brown Yasasına uygun olduğu konusunda ısrar etti ve konuşma konuları konusunda yönlendirildiğini reddetti.

“Meclis toplantılarında yaptığım açıklamalar hep bana aitti, toplantılarda o dönemdeki diyaloğa dayalı olarak geliştirildi ve hiç prova edilmedi” dedi.

Flint’in e-postası ayrıca şehrin baş iletişim sorumlusu Michael Lyster’ın kişisel adreslerine ve konumu savunma anlaşmasında belirtilmeyen ikinci bir şehir çalışanına gitti.

Flint ve Faessel, yorum taleplerine yanıt vermedi. Lyster, Anaheim’ın Çarşamba günü yayınlanan iki cümlelik bir açıklama dışında ek bir yorumu olmadığını söyledi. E-postayı aldığıyla ilgili doğrudan soruları yanıtlamadı.

Savunma anlaşmasına göre Angels başkanı, takımın kıdemli başkan yardımcısıyla birlikte e-postayı aldı. O zamanlar Anaheim Ticaret Odası başkanı olan Todd Ament ve mahkeme belgesinde adı geçmeyen diğerleri de öyle.

FBI’ın Flint ile birlikte “Anaheim Şehri üzerinde önemli etkiye sahip görünen gizli bir grubun” elebaşı olduğunu iddia ettiği Ament, hükümetle işbirliği yapmayı kabul etti ve geçen yıl işlediği dört suçu kabul etti.

Dönemin başka bir meclis üyesi olan Lucille Kring, bu hafta şehir meclisi toplantısı yapma fikri karşısında şaşkınlığını dile getirdi.

“Çok gereksiz olduğu için şaşırdım” dedi. “Stadyum anlaşması çoktan kararlaştırılmıştı.”

Savunma anlaşmasının ayrıntıları, özel çıkarların Belediye Binası’nda ipleri nasıl çektiğine dair diğer ifşaatları yansıtıyor.

Şehir tarafından yaptırılan soruşturma, Sidhu için Ocak 2019’da Meleklerin bir yıllık kira uzatması aldığına dair hazırlanan bir taslak açıklama ortaya çıkardı. Meta veriler yaratıcıyı gösterdi: Flint.

Sidhu, Mart 2019’daki State of the City öğle yemeği konuşmasında Angels’la yaptığı işi lanse etti: “Takımın sahibine ulaştım … ekibi burada tutmak için neler yapabileceğimizi görmek, stadyumun etrafındaki arazinin potansiyelini ortaya çıkarmak ve şehrimize ve sakinlerimize fayda sağlayan bir plan yapın.

Anaheim’ın web sitesine yüklenen konuşma metninin bir PDF’sinden alınan meta veriler, yaratıcıyı listeledi: Flint.

Aralık 2020’de Ament ve Flint, JW Marriott Anaheim Resort’ta küçük bir Anaheim politikacıları ve güç komisyoncuları grubu için gizli bir sığınak ayarladı. Şehir tarafından yaptırılan soruşturmaya göre, Sidhu, Faessel, O’Neil ve Vanderpool, Disneyland’ın dış işler müdürü Carrie Nocella ve diğerleriyle birlikte oradaydı.

Bir FBI yeminli beyanı, organizatörlerin katılımı güvendikleri kişilerle sınırladığını iddia etti – “yalnızca aile üyeleri.”

“Söyleriz [Elected Official 4]sizi yeniden seçtik, ekibin sadık bir üyesi olmanızı bekliyoruz,” dedi Flint, geri çekilmeye kimi davet edeceği konusunda FBI tarafından dinlenen bir konuşmada.

FBI beyanına göre Flint, Sidhu’nun Mart 2021’deki Belediye Meclisi toplantısında kullanması için bir tahvil ölçüsü hakkında bir senaryo hazırladı, ardından belediye başkanının teslimatını eleştirdi.

“[Sidhu] senaryonu çok kötü okuyor,” diye mesaj attı Nocella Flint’e.

“Lol,” diye yanıtladı Flint. “Pratik yapmıyor.”

Angel Stadyumu satışı için, anlaşmayı ileriye taşımak için konsey oylaması 29 Eylül 2020’de, Flint’in konuşma konularını içeren sahte Belediye Meclisi toplantı e-postasını göndermesinden dokuz gün sonra gerçekleşti. Danışmanın tasavvur ettiği toplantıya çok benziyordu.

Faessel konut, parklar, inşaat işleri ve planın getirebileceği bir bakkalı “umarız” lanse etti.

“Bu, Anaheim için muhteşem bir gün,” dedi.

O’Neil, bazı sakinlerin bunun “gizli bir anlaşma” olduğu yönündeki endişelerini kabul etti, ancak bunun bir yıldan uzun süredir halka açık toplantılarda tartışıldığına dikkat çekti. Moreno’ya da saldırdı.

“Carl Sandburg, gerçekler aleyhinize olduğunda kanunları tartışırsınız, kanunlar size karşı olduğunda gerçekleri savunursunuz, ancak kanunlar ve gerçekler size karşı olduğunda masaya vurup yüksek sesle bağırırsınız” demişti. söz konusu. “Ve meclis üyesi Moreno’dan duyduğum şey, çok fazla masaya vurma ve çok fazla bağırma.”

Ve Sidhu, planı “Anaheim için muazzam bir zafer” olarak nitelendirdiği 12 dakikalık bir konuşma sırasında plana övgüler yağdırdı.

Satış 5-2 oyla ilerledi. Toplantı stadyum destekçileri için planlandığı gibi gitti.

Sidhu, “Bu çok önemli,” dedi. “Anaheim’da yeni bir gün [the] Melekler.”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sweet bonanza oyna Desi bengali bhabhi first bf sex video Hot sister caught red handed while watching porn in mobile Dost ki ex girlfriend ki chudai ki porn video pendik escort ümraniye escort şişli escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.