La Libertad Avanza’nın öne sürdüğü inkarcı çağrının reddi artıyor

Victoria Villarruel Fotoğrafı Victoria Gesualdi
Victoria Villarruel / Fotoğraf: Victoria Gesualdi.

Pazartesi günü Buenos Aires Yasama Meclisi’nde bir etkinlik yapılması çağrısında bulunuldu. “terör kurbanlarına saygı” ve La Libertad Avanza (LLA) başkan yardımcısı adayı Victoria Villaruel tarafından destekleniyor -bu hafta Jorge Videla ya da Miguel Etchecolatz gibi soykırım eylemleriyle bağlantılı olan- bu Cumartesi günü bu belgeyi aldı. Toplantının ertelenmesini isteyen farklı kesimler, toplantının 40 yıllık demokrasi çerçevesinde “kışkırtıcı” olduğu gerekçesiyle reddedildi ve reddiye gösterisi olarak adlandırıldı.

Etkinlik, Pazartesi günü saat 17.00’de Buenos Aires Yasama Meclisi Altın Odası’nda, Villarruel’in onursal başkanı olduğu Terörizm ve Kurbanları Üzerine Hukuki Araştırmalar Merkezi (Celtyv) tarafından düzenlenecek; ve ayrıca Lorenza Ferrari’nin konuşma yapması beklenen yasa koyucu Lucía Montenegro (LLA) tarafından. Argentino del Valle Larrabure’un oğlu Graciela Saraspe ve Arturo Larrabure, 1974’te ERP tarafından kaçırıldı ve öldürüldü.

“Sadece İnsan Hakları alanındaki sosyal ve kültürel gelişmelere yönelik bir saldırı değil, aynı zamanda ulusal hukuk sistemine ve ülkemizin taraf olduğu anayasal hiyerarşiye sahip uluslararası anlaşmalara da aykırıdır”Victoria Karadağ

Yasa koyucular, sivil toplum aktörleri, insan hakları örgütleri ve sendikalar bugün inkar yasasını reddettiler ve Yasama Meclisi’nden bu yasanın derhal askıya alınmasını talep ettiler ve aynı zamanda bir red eylemi yapılması yönünde çağrıda bulundular.

Buenos Aires Yasama Meclisi İnsan Hakları Komisyonu başkanı sıfatıyla, milletvekili Victoria Karadağ 1. Başkan Yardımcısına not gönderdi. Yasama Meclisi’nin, Emmanuel Ferrario (Değişim İçin Birlikte)ifade etmek için “derin endişe” duyuyor ve “siyasi güçlerin çoğunluğunun parlamenter temsille vardığı temel anlaşmaları tehlikeye attığı ve bu yasama organının son sivil-askeri diktatörlüğe atıfta bulunarak her yıl yenilediği tarihi konumlarla çeliştiği” konusunda uyarıyor.

Sağın bu ilerleyişini tüm gücümüzle reddediyoruz, diye temin etti Tlam Taty Almeida Fotoğraf Daniel Dabove
Télam “Taty” Almeida / Fotoğraf: Daniel Dabove, “Sağdaki bu ilerlemeyi tüm gücümüzle reddediyoruz” diye güvence verdi.

“Taty” Almeida, “İki şeytan teorisini yeniden hayata geçirmek istiyorlar” dedi.

Télam ile diyalog halinde, “Taty” AlmeidaPlaza de Mayo-Línea Fundadora Anneleri’nden, bunu LLA’dan sayıyor “iki iblis teorisini eski durumuna getirmek istiyorlar40 yıllık demokrasiden sonra akıl almaz bir şey” dedi ve ekledi: “12 Kutsal Haç Annesini canlı canlı ölüm uçuşlarına atan, hamile siyasi militanları kaçıran, onlara işkence eden ve onların canlarını alan tek bir iblis vardı. bebekler.”

“Biz tüm gücümüzle sağın bu ilerleyişini reddediyoruz. Orada Meclis kapısında reddedeceğiz, adalet talep edeceğiz ama yasal, asla kendi ellerimizle değil”dedi Almeida.

“Bu faaliyet, İnsan Hakları alanındaki sosyal ve kültürel ilerlemeleri tehdit etmenin yanı sıra, ulusal hukuk sistemine ve ülkemizin taraf olduğu anayasal hiyerarşiye sahip uluslararası anlaşmalara da aykırıdır. Durumun ciddiyeti dikkate alındığında, bu hususun gündeme getirilmesini uygun görüyorum. Karadağ mektubunda gerekli önlemleri alabilmesi için bilgi sahibi olduğunu ifade etti.

Victoria Karadağ Fotoğraf camila Godoy
Victoria Karadağ / Fotoğraf: Camila Godoy.

itibaren Meclis Başkan YardımcılığıFerrario tarafından, toplantıyı onayladı ve Télam’a, organ yönetiminin rolünün “salonlarda tartışılanların içeriğini yargılamak olmadığını”, çünkü “mevcut Kanun çerçevesinde yapıldığı sürece sansürleyemeyeceğinizi veya denetleyemeyeceğinizi” açıkladılar. Siyasi alan ne olursa olsun, vatandaşların çeşitli çıkarlarını temsil ettikleri için bir milletvekili veya milletvekili tarafından önerilen bir tartışma”.

Yasama Meclisinden yapılan açıklamaya göre, “Salon, söz konusu etkinliğin organizasyonundan sorumlu olan ve bunu talep eden diğer herhangi bir milletvekili veya milletvekili gibi kullanma hakkına sahip olan milletvekili Lucia Montenegro tarafından zamanında ve biçimde talep edildi.”

Edinilen bilgiye göre, organizatörler, salona girebilmek için etkinlikte yer almak isteyen ve önceden kayıt yaptırmak isteyen kişilerin adını, soyadını ve kimlik bilgilerini talep edecek.

LLA için Buenos Aires hükümetinin başkan adayı, Ramiro Marra, Télam’a danışmadan önce konuşmaya katılmayacağını bildirdi.

İnsan hakları örgütlerinin reddi

Etkinliğin organizasyonuna insan hakları örgütlerinin blok reddi de eklendi. Plaza de Mayo Anneleri Kurucu Hat, İnsan Hakları Daimi Meclisi (APDH) ve Arjantin İnsan Hakları Birliğidiğer kuruluşlarla birlikte Önümüzdeki Pazartesi saat 16.30’da yürüyecekler.Bu eylemin yerine getirilmesinin reddedilmesi için Buenos Aires Yasama Meclisi’ne.

“İki iblis olmadığını, tek terörün soykırımcı devletin yaptığı terör olduğunu söylüyoruz. Tarihi gerçekleri inkar eden, çarpıtan, aynı zamanda rencide eden bu provokasyonun gerçekleşmemesi için gerekli tüm tedbirlerin alınmasını talep ediyoruz. Hafıza kolektivitesi”, Arjantin Tarihsel ve Toplumsal Hafıza Vakfı, Santa Cruz 12’sinin Akrabaları ve Yoldaşları, La Matanza İnsan Hakları Daimi Meclisi, Kuzey Bölgesi Hakikat ve Adalet Hafıza Komisyonu, İnsan Hakları Ekümenik Hareketi ve İnsan Hakları için Ekümenik Hareket tarafından imzalanan bir bildiriyi ifade etmektedir. İyi Hafıza Derneği.

Bu arada, Hafıza, Hakikat ve Adaletle Buluşmak (EMVyJ) bir kişiyi çağırdılar reddetme eylemi aynı saatte, öğle saatlerinde de basın toplantısı yapacaklar.

“Facho inkarcılığı soykırım için özür diliyorsa biz de escrache yaparız”şuradan katıldı: Ön sol.

Meclise yürüyüş

Plaza de Mayo Kurucu Hattı Anneleri, İnsan Hakları Daimi Meclisi (APDH) ve Arjantin İnsan Hakları Birliği, diğer kuruluşlarla birlikte, önümüzdeki Pazartesi günü saat 16.30’da Buenos Aires Yasama Meclisi’ne taşınmayı reddetmek için yürüyecek. Bu eylemin dışında.

“İki iblis olmadığını, tek terörün soykırımcı devletin yaptığı terör olduğunu söylüyoruz. Tarihi gerçekleri inkar eden, çarpıtan, aynı zamanda rencide eden bu provokasyonun gerçekleşmemesi için gerekli tüm tedbirlerin alınmasını talep ediyoruz. Hafıza kolektivitesi”, Arjantin Tarihsel ve Toplumsal Hafıza Vakfı, Santa Cruz 12’sinin Akrabaları ve Yoldaşları, La Matanza İnsan Hakları Daimi Meclisi, Kuzey Bölgesi Hakikat ve Adalet Hafıza Komisyonu, İnsan Hakları Ekümenik Hareketi ve İnsan Hakları için Ekümenik Hareket tarafından imzalanan bir bildiriyi ifade etmektedir. İyi Hafıza Derneği.

“Buenos Aires yasama organının Cambiemos’u bu amaçla vermesini reddediyoruz. Buenos Aires yasama organındaki yasaya hayır. 30.000 tutuklu ortadan kayboldu, çocuklar kamulaştırıldı ve baskıcılara teslim edildi. İşkence ve imha iddialarına hayır. gizli gözaltı merkezleri. Bu bir savaş değildi, soykırımdı. Onlar insanlığa karşı suçlulardı.”

Télam ile diyalog halinde, Taty AlmeidaMadres de Plaza de Mayo-Línea Fundadora’dan Madres de Plaza de Mayo-Línea Fundadora, LLA’dan “iki iblis teorisini yeniden hayata geçirmek istediklerini, bu 40 yıllık demokrasiden sonra düşünülemez bir şey” olduğunu düşündü ve şunu ekledi: “İki iblis teorisini yeniden hayata geçirmek istiyorlar” ve şunu ekledi: Hamile siyasi militanları kaçıran, onlara işkence eden ve bebeklerine el koyan 12 Kutsal Haç Annesini ölüm uçuşlarına diri diri attılar.”

“Biz tüm gücümüzle sağın bu ilerleyişini reddediyoruz. Orada Meclis kapısında reddedeceğiz, adalet talep edeceğiz ama yasal, asla kendi ellerimizle değil”dedi Almeida.

itibaren Hebe de Bonafini başkanlığındaki Plaza de Mayo Anneleri DerneğiCarmen Arias, Victoria Villarruel’in çağrısını “utanç verici” olarak nitelendirdi.

Télam’e verdiği demeçte, “Bu bizi şaşırtmadı çünkü o, işledikleri insanlığa karşı suçların ne olduğunu içeriden çok iyi biliyor ve şimdi iki iblis teorisini eski durumuna getirmek istiyorlar” dedi.

“Bu bizi şaşırtmadı çünkü o, işledikleri insanlığa karşı suçların ne olduğunu içeriden çok iyi biliyor ve şimdi iki iblis teorisini eski durumuna getirmek istiyorlar.”Carmen Arias

Kendi adına, o yasa koyucu Claudio Morresi (Herkesin Cephesi) Kendisi bu ajansa “LLA’nın tutumunun yeni olmadığını, çünkü yasama meclisinde koltukları olduğundan, diktatörlük sırasında gerçekleştirilen eylemlere eşlik etme ve destek verme pozisyonuna sahip olduğunu” söyledi.

“Her 24 Mart’ta, farklı partilerin yasama meclisinin çoğunluk blokları bir belge aracılığıyla 24 Mart 1976 darbesini reddediyor ve Milei, Villarruel ve LLA milletvekillerinin siyasi kesimi bu redde asla eşlik etmiyor” diye hatırladı .

(FW”LLA’nın tutumu yeni değil çünkü yasama meclisinde sandalyesi var, diktatörlük döneminde gerçekleştirilen eylemlere eşlik eden ve destekleyen bir konuma sahip”Claurio Moresi(FW)
Soldan başkan adayı Myriam Bregman da reddedilenlere katıldı: “Bunun tek anlamı kışkırtmak. Villaruel soykırımı ziyaret etti, şimdi bunu anlatmak için Meclis’i ziyaret etmek ister misiniz?” dedi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda.

O FIT-U’nun CABA yasa koyucusu Gabriel SolanoAynı zamanda Şiddete Karşı Komisyon’a başkanlık eden, etkinliğe izin verilmemesi için bir not sunacağını söyledi ve daha da ileri gitti: Hem Milei’nin hem de Başkan Yardımcısı adayının diktatörlüğün soykırımına yönelik af için koşulları hazırlamak istediğini kınadı. .

Plaza de Mayo Anneleri'nden Villarruel'in soykırımcı Fotoğraf Victoria Gesualdi ile olan bağlantılarını hatırladılar
Plaza de Mayo Anneleri, Villarruel’in soykırımla olan bağlantısını hatırladılar / Fotoğraf: Victoria Gesualdi.

“Diktatörlük soykırımını ve devlet terörünü savunan gerici bir siyasi eylemle karşı karşıyayız. Bu eylemin, Villarruel’in yıllardır savunduğu bu soykırımcının özgürlüğünü kazanmaya yönelik bir kampanyanın parçası olduğundan şüphemiz yok” Solano bir basın açıklamasında şunları söyledi.

Ve şunları ekledi: “Soykırımın affedilmesi, silahlı kuvvetlerin iç baskıda kullanılmasına geri dönmek için gerekli bir adım olacaktır.” diyen Solano, “tüm bu nedenlerden dolayı bu eylemi reddediyoruz ve insan hakları örgütleriyle birlikte analiz ediyoruz” dedi. Önümüzdeki Pazartesi için eylem tedbirleri”.

yasa koyucu Alejandrina Barry (PTS/FIT)Kaybolan kişilerin kızı ve kayıp kişilerin kızı da olayı “diktatörlüğün sona ermesinden 40 yıl sonra, devlet terörünün en korkunç suçlarının cezasız kalmasını talep etmek ve teşvik etmek için gerçek bir provokasyon” olarak değerlendirdi.

Buenos Aires Eyaleti Stratejik Politika Müsteşarı ve aynı zamanda kayıpların kızı, Victoria Dondadiye merak etti: “Şimdi Buenos Aires Yasama Meclisi’nde Devlet terörü iddiasında mı bulunuyorlar? Cidden mi?”.

itibaren Buenos Aires Şehri Öğretmenler Birliği (Ademys) EMVyJ’in reddedilmesine sadık kaldılar ve girişimi reddeden Pazartesi günü gösteriye kendilerinin de katılacağını duyurdular.

Central de Trabajadores ve Trabajadoras de Arjantin (CTA) Ulusalve genel sekreteri, Hugo YaskyAyrıca, Buenos Aires Yasama Meclisi’nin “temel demokratik değerlerin güçlendirilmesine aykırı olan bu konuşmalar için alan sağladığı ve garanti ettiği” yönündeki reddini ve endişelerini de dile getirdiler.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sweet bonanza oyna Desi bengali bhabhi first bf sex video Hot sister caught red handed while watching porn in mobile Dost ki ex girlfriend ki chudai ki porn video pendik escort ümraniye escort şişli escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.