30 yaş altı seçmene yönelik TikTok kampanyaları

Alakalı ve “utanç verici” arasında: TikTok’ta ADIM ve gençler için bölümlere ayrılmış kampanyalar

VİDEO İZLE

PASO’ya bir haftadan az bir süre kala, Yürütme organına ulaşma şansı en yüksek olan ön adaylar platformdaki varlıklarını derinleştirdiler. TikTok Çin kökenli sosyal ağlarda “var olma arzusu” ile, bu nedenle 30 yaş altı seçmenin dikkatini çekmek için farklı stratejiler geliştiriyorlar.

Ağlar ve siyasi iletişim analisti Télam ile diyalog halinde Nicholas Canedo Adaylar tarafından seçilen, ilgili ve “utanç” ın birleştirildiği TikTok’ta konumlandırmanın özelliklerini analiz etti, bu terim günlük olarak ortaya çıkan durumları ifade etmek için kullanıldı. utanç.

Üniversite profesörü ve göstergebilim (işaretlerin incelenmesi) uzmanı Canedo, farklı kampanya ekiplerini söz konusu hata konusunda uyardı. “halkı hafife almak” ve TikTok uygulamasının Arjantin’deki popülaritesi göz önüne alındığında, “insanlar her zaman aptalca videolar paylaştığı için aptal olduklarını” düşünmek.

Fotoğraf Baskısı
Fotoğraf: Basın

“Orada olma isteği var ve çok dikkat çeken bir şey varsa beni orada görmelerini istiyorum”Çin’de ortaya çıkan kısa dikey video uygulamasını izleyen liderlerin genel stratejisi hakkında yorum yaparken Canedo’yu özetledi.

Aynı zamanda TikTok aracılığıyla iletmek istediğiniz mesajın “alaka duygusundan asla ödün vermemelisiniz” uyarısında bulundu çünkü “İnsanlardan dikkatlerini çekmelerini istiyorsanız, onlara iyi bir şey verseniz iyi olur, çünkü herkesin dikkati hiç bu kadar çekişmeli olmamıştı.”

Girişimci Zhang Yiming tarafından Bytedance ile Musical.ly’yi birleştirerek oluşturulan TikTok, kendisini “insanların ortak ilgi alanları üzerinden topluluk oluşturmasına yardımcı olan ve kullanıcıya yaratıcılıklarını ifade edebilecekleri boş bir tuval sunan” “önde gelen kısa biçimli mobil video platformu” olarak tanımlıyor. “.

Telam SE

Danışmanlık şirketi DataReportal’ın (dijital ekosistemin küresel göstergelerini yıldan yıla ölçen) raporuna göre, bu yılın Ocak ayında Arjantin, 16.22 milyonu 18 yaşından büyük TikTok kullanıcılarına karşılık gelen 36 milyondan fazla sosyal ağ kullanıcısı.

Bu platformdaki ve seçim yılının belirleyici dönemindeki hedef kitle seviyeleri göz önüne alındığında, kampanya ekipleri adayı konumlandırmak ve tekliflerinize görünürlük sağlamak için uygulamanın özelliklerinden yararlanarak adaylarının TikTok topluluğunda yer alması için zaman ve kaynak ayırır. .

“Tiktok’ta hakim olan şey, arkadaş canlısı ve yakın olmak gibi daha tutkulu unsurlardır.” diyen Canedo, mesajın “aidiyet duygusunu asla kaybetmemesi” konusunda ısrar etmesine rağmen, seçim kurullarının adayları olası seçmenlerine “yaklaştırmak” için aradıkları özelliklerin bu olduğuna dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığı için öne çıkan adaylar arasında Ekonomi Bakanı ve Vatan İçin Birlik (UxP) adayı, Sergio Massabu sosyal ağda hesabını en son oluşturan kişiydi: bunu, başvurusu onaylandıktan sonra, genelkurmay başkanı Agustín Rossi’nin bir formülüyle birlikte Temmuz başında yaptı.

ondan daha fazlası 40 bilet o andan itibaren TikTok’a, San Martín belediyesinde belgelenmiş bir tur ve komşularla yaptıkları sohbetten parçalarla başladılar; Günler geçtikçe profili, uygulamanın önerdiğine uygun olarak daha ‘sözleşmeden arındırılmış’ bir söylem içeriyordu.

Bu sosyal ağ hesabında portreler görmek yaygındır. Kampanyanın kulis anları Tigrense’nin yanı sıra ‘B tarafı’ kampanya etkinlikleri ve toplantılar.

video yakalama
Video yakalama.

Tüm videolar arasında, çeşitli illerden liderlerle yaptığı bir toplantıda Massa’nın “acıktı” dediği ve ısrarla bir tabak kurabiyeye bakarken resmedildiği ve sonunda eşiyle birlikte biraz yediği bir sahne göze çarpıyor. bitir, sonra gülerek: “Lezzetlilerdi.”

Canedo’ya göre bu yayın, “TikTok’un ilginç bir kullanımı çünkü karakteri ne yemeyi veya içmeyi sevdiği gibi çok sıradan bir alışkanlık aracılığıyla anlatmaya çalışıyor” aynı zamanda “sürekli çalışan, oradan oraya giden ve herkesle sohbet eden” biri olarak hiperaktif olarak gösterilse de.

Başka bir videoda, Massa ve ekibi bir asansörde kilitli kalıyor ve UxP adayı kameraya bakıp göz kırparak yorum yapıyor: “Düzeltilmesi gereken bir sorun daha.”

Daha sonra arka planda dizinin müziği çalarken kilitli asansör kapısının nasıl açılacağını araştırırken görülür. yarasa Adam efsanevi aktör Adam West’in başrol oynadığı 60’lar dizisinin logosunun yanında bir videograf sloganı eşlik ediyor: “Bu, Sergio Massa tarafından çözüldü”.

video yakalama
Video yakalama.

Rahatsızlık giderildikten sonra, Maliye Sarayı’nın başı ve Peronizm adayı, yardımcılarıyla şakalaşarak turuna devam eder.

UBA’dan uzman ve profesör, “Bir bakan olarak ve sahnenin merkezinde yer alan Massa, esas olarak yönetimi ve ardından evet, figürüne sempatiyi artırmak için diğer yönleri göstermelidir” diye özetliyor.

UxP için Justa y Soberana listesi adayı durumunda, avukat ve sosyal lider John GraboisTikTok’un kullanımı, televizyon stüdyolarında aday tarafından kampanya açıklamalarının veya müdahalelerinin yayılmasına destek olarak başladı.

Canedo için Grabois, “çok çalışan, çok az parayla gerçekten çok iyi şeyler yapmayı başaran bir iletişim ekibine sahip” ve her şeyden önce, Frente Patria Grande adayının önerileri yaymak için ağları kullandığını takdir etti. tahmin etti, “sorgulayan ve görmek istemenize neden olan videolar“.

Kampanyanın son aşamasında Grabois, TikTok turlarından gazeteciler veya diğer ön adaylarla yaptığı alışverişlerin ortasında mizaha başvurduğu militanlık ve tepkilerle yayın yapıyor; Çin menşeli uygulamayı anlatan anlatımında müzikal jingle’lar da yer almaktadır.

video yakalama
Video yakalama.

CABA hükümet başkanı ve Birlikte Değişim İçin (JxC) adayı Horacio Rodriguez Larreta TikTok hesabına şu çağrıda bulunur: soruları cevaplamak esprili ve rahat bir üslupla prova yaptığı videolar aracılığıyla takipçilerinden

Böylece, yakın tarihli bir videoda Larreta itiraf etti “hızlı hızlı“, Amerikalı şarkıcı Taylor Swift’in hayranlarının kendi deyimiyle, sanatçının Arjantin’deki birkaç gösterisinin onaylanmasıyla örtüşen bir tanım ve ekledi:” Kızımla arabada söylediğim için tüm şarkıları biliyorum.

Ayrıca Buenos Aires belediye başkanı, TikTok’taki takipçilerini “bir çalma listesi oluşturmak için gönderinin yorumlarına (Taylor Swift’in) en iyi şarkılarının bir listesini bırakmaya” çağırdı.

Canedo’ya göre, o gönderi ve o davet hatalı bir strateji örneği oluşturuyor çünkü “trendlere veya (o anda) konuşulan şeye uyum sağlamak genellikle ‘utanç’a neden olur ve bu onların lehlerine oynamaz”.

video yakalama
Video yakalama.

‘Utanma’ tabiri sosyal ağlarda, özellikle de TikTok’ta çok popüler: Canedo bunu “kodların dışında kalan bir kişinin genellikle gençlere ait olan bir dili konuşuyormuş gibi görünmeye çalışmasını görünce ortaya çıkan yetersizlik duygusu” olarak tanımlıyor.

Patricia BullrichJxC Başkanlığı’nın diğer aday adayı, TikTok profilinde geleneksel spotları ve röportaj bölümlerini sahne arkası anları ve trendleri takip etmeye çalışan ve onu geride bırakan performanslarla birleştirmesine izin veriyor. “utanma” hissinin eşiğinde.

Örneğin, videolarından birinde, kampanya yöneticisi Buenos Aires milletvekili Juan Pablo Arenaza (o televizyon dizisinin sunucusu olan aktöre belli bir benzerlik taşıyan) ile “araba karaoke” televizyon formatını taklit eden müzik hakkında konuşmayı teklif ediyor. ve komedyen İngiliz James Cordan).

Başka bir olayda Bullrich, şaşkın bir tonda halka soruyor: “Sınavların varsa TikTok’ta ne yapıyorsun? Git rajah, git çalış” diyerek takipçilerini azarlıyormuş gibi yaparak gençlere sık sık soru soruyor. platformu.

Bullrich ayrıca sahada bir Milli Takım maçı izlerken veya şarkıcı Martina ‘Tini’ Stoessel’in resitali sırasında dans ederken kendi videolarını paylaşarak trendlere yaklaşmaya çalışıyor; her iki videoda Cumhurbaşkanlığına talip birinin herhangi bir siyasi beyanıyla bağlantı kuran hiçbir mesaj önerilmemiştir.

Milei ve sol stratejiler: tartışmalar yaratın, adayları güçlendirin ve topluluk oluşturun

La Libertad Avanza’nın (LLA) adayı Javier Milei, TikTok profilinde bazı gündem maddelerine verilen yanıtların öne çıktığı mesajlarla ve basitçe seçim önerilerini sunan veya ultraliberal ekonomisti gösteren videolarla en az varyasyonu sunan kişidir. destekçilerle turlar.

Sosyal ağlar uzmanı Nicolás Canedo’nun belirttiği gibi, inovasyon yapmamaya yönelik bu taahhüt, başvuranın “aşağı yukarı organik olarak yanıt veren ve çok yerleşik bir siber militanlık oluşturan birçok başka TikTok hesabına sahip olduğu” gerçeğine yanıt veriyor.

Ancak Canedo, Milei’nin kendi lehine içerik üreten, tartışmayı teşvik eden ve inkarcı konuşmalarda yankı bulan düşünceleriyle ilgili ‘etkileyicileri’ olduğunu da sözlerine ekledi.

UBA’daki göstergebilim araştırmacısı ve profesörü Milei tarafından önerilen TikTok’a müdahale türüyle ilgili olarak, ekonomistin siyasi platformuna katılmamanın ötesinde, ağlardaki kampanya stratejisinin “bir şekilde sohbeti kendi lehinize çevirmeyi başardığını” vurguladı. “.

“Bu en iyi şekilde, her şeyi tek bir resmi hesaba havale ederek değil, mesajınızı ve değerlerinizi sosyal ağlarda kopyalayan bir kolektif oluşturarak elde edilir” diye ekledi.

Soldan, Sol Cephe ve İşçi Birliği’nin (FIT-U) PASO’sunda bu Pazar yarışacak olan başkan adayları, Myriam Bregman (PTS-IS) ve Gabriel Solano (PO-MST), aşağıdakilerden oluşan bir strateji üzerinde anlaştılar: farklı mecralardaki röportajlardan bölümlerle kurgulanmış videolardan ve farklı mahallelerde yapılan gezintilerden.

Onları diğer mahkumlardan ayıran şey, her ikisinin de Jujuy’daki protestolar ve baskılar sırasında veya öğretmen sendikaları ve metro delegeleri ile birlikte sendika taleplerine eşlik ederken TikTok üzerindeki popüler mücadelelerde varlıklarını göstermeleridir.

Canedo, “Tarihsel olarak, yalnızca siyasi açıdan değil, aynı zamanda bütçe açısından da daha marjinal durumlarından dolayı, solun kampanya önerileri çok yaratıcı taktiklere dönüştü” dedi.

“Grabois ve Sol, halkın çoğunluğu için elverişsiz bir kriz durumunda yaşadığımızı kınayan adaylar sunuyor,” diye ekledi ve kendi görüşüne göre, “mizahi sloganlara ya da çok şakacı sloganlara boyun eğmemeleri iyi olur.” herkes acı çekerken saçmalıyormuş gibi görünme riskini taşıyabilecekleri konular”.

Genel bir kavram olarak, diye ekledi Canedo, “trendler ne iyi ne de kötüdür, belirli bir trende ‘tırmanmanın’ mesajınızı geliştirmeye hizmet edip etmediğini bilmek gerekir.”

Ve bir adayın TikTok’ta elde edebileceği görünürlüğün ötesinde, “tanımlanmış ve siyasi stratejiyle tutarlı iyi bir iletişim stratejiniz yoksa, büyük olasılıkla hatalar yapılacaktır”, örneğin uygunsuz dil veya destek gibi. , yineledi, “utanç üretir.”

Canedo, seçim kampanyalarında bazı uzmanların iddia ettiği “insanların politikacıların siyasi görünmesini istemedikleri” varsayımına katılmıyor ve bu öncülden hareketle kendilerini yakın, rahat ve sıradan insanlar olarak sunan seçim stratejileri öneriyorlar.

Uzman, “Bence insanlar ciddi bir yüze sahip olan veya sıkıcı şeyler hakkında konuşan değil, bizi ilgilendiren meselelerin sorumluluğunu üstlenebileceklerine dair güvenlerini iletmek için ciddi politikacılar istiyorlar.”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sweet bonanza oyna Desi bengali bhabhi first bf sex video Hot sister caught red handed while watching porn in mobile Dost ki ex girlfriend ki chudai ki porn video pendik escort ümraniye escort şişli escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.